Poszukiwania materaca dla synka w sklepach stacjonarnych

 

Kiedy kupowałam z mężem pierwsze łóżko dla naszego synka mieliśmy sporą zagwozdkę. Wcześniej spał w łóżeczku, na materacu, który dołączony był do mebla. Jednak kiedy kupowaliśmy mu łóżko, sami musieliśmy wybrać odpowiedni rodzaj materaca. Właściwie to byłam w szoku ile różnych rodzajów materacy dostępnych jest w sklepie i na jak wiele trzeba rzeczy trzeba zwrócić uwagę kupując materac dziecięcy.

W sklepie wybór materacy dziecięcych był duży

materace dziecięce sklepPrzede wszystkim dowiedziałam się, że dla małych dzieci najlepszy będzie materac o średniej twardości, ponieważ stanowi on najlepsze podparcie dla ciągle rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Co ważne, dobry materac nie powinien się też odkształcać, ale jednocześnie musi dopasowywać się do ciała dziecka, bo wtedy będzie maluchowi po prostu wygodnie. Mając te dwie najważniejsze rzeczy na uwadze udaliśmy się na zakupy. Jeżeli chodzi o materace dziecięce sklep, do którego się udaliśmy miał ich duży wybór. Przy pomocy sprzedawcy udało nam się ustalić, że najlepszy dla nas będzie materac z pianki termoelastycznej, ponieważ nie dosyć, że pod wpływem ciepła dopasowuje się on do ciała dziecka i się nie odkształca, to jest też polecany dla alergików. Jest to więc materac, który jest bardzo higieniczny. Dobry byłby też materac lateksowy, ale jednakże materac piankowy, który wybraliśmy bardziej nas przekonał, ponieważ posiadał też łatwy do czyszczenia specjalny pokrowiec, który był antyroztoczowy.

Myślę, że zakupy naprawdę nam się udały. Fajnie, że w sklepie, w którym robiliśmy zakupy pracował taki pomocny sprzedawca i nam doradził. W czasie kupowania materaca dla naszego synka dużo dowiedziałam się o poszczególnych rodzajach materaców, a więc kiedy będziemy wymieniać materac w naszej sypialni to będziemy w stanie wybrać naprawdę dobry rodzaj dostosowany do naszych potrzeb.