Sposoby na konserwacje kompresorów

Żywotność przeciętnego kompresora wynosi około siedmiu lat. Okazuje się, że można ją przedłużyć, nawet o trzy lata, lecz trzeba wiedzieć jak je konserwować. Dbanie o taki sprzęt nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Wiele osób nie zastanawia się nad tym, ponieważ korzystają z nich tylko od czasu do czasu, na przykład pompując opony w samochodzie.

Jak dbać o kompresor olejowy?

kompresory olejowePierwszym etapem konserwacji kompresorów olejowych jest częsta wymiana oleju. Zazwyczaj jeden zbiornik oleju wystarcza na dwa lata. Okazuje się jednak, że po roku ponad połowa zbiornika jest pusta. Gaźnik ma wtedy problemy z równym rozprowadzaniem oleju. Trzeba go stale uzupełniać, aby silnik mógł równo pracować. Drugim patentem na to, aby kompresory olejowe służyły dłużej, jest opróżnianie ich do końca. Jeśli w głównym zbiorniku znajduje się powietrze pod ciśnieniem lub farba, to uszczelki mogą się zużyć. Ten problem można łatwo zażegnać. Wystarczy pamiętać, aby usunąć wszystko ze zbiornika, jeśli kończymy pracę. Aby skutecznie zakonserwować kompresor, trzeba dbać o jego wygląd zewnętrzny. Główny zbiornik oraz części, do których masz dostęp najlepiej posmarować środkiem do konserwacji. Taki preparat jest do kupienia w sklepach samochodowych za dosłownie kilka złotych. Dzięki temu nie pojawi się na kompresorze rdza. Nie musisz go rozkręcać, aby dostać się do najważniejszych części. Środek konserwujący najlepiej kupić w aerozolu. Będzie to najwygodniejszy sposób na dotarcie do środka silnika.

Widać, że podczas niewielkich zabiegów można znacznie przedłużyć czas działania naszego kompresora. Przydaje się on każdemu kierowcy, dlatego warto wiedzieć, jak się z nim obchodzić. Częstotliwość konserwacji należy zwiększyć zimą, gdy w garażach jest więcej wilgoci, natomiast latem wystarczy jedna lub dwie. W zależności od tego ile razy korzystasz z niego.